Tihany a jövő útján - Örökség Műhely kerekasztal-beszélgetés
Az Örökség Kultúrpolitikai Intézet Örökség Műhely kerekasztal-beszélgetés sorozatának soron következő rendezvényét 2022. szeptember 2-án, pénteken délután 16 órakor tartjuk a tihanyi Alkotók házában. (Tihany, Árpád u. 2, 8237)
Egy irodalmi nemzedék a rendszerváltozás forgatagában
2022-ben is tovább folytatódik az Örökség Kultúrpolitikai Intézet Örökség Műhely kerekasztal-beszélgetés sorozata. Az Intézet az idei évben is izgalmas témákkal, s neves előadókkal készül az érdeklődőknek. Örökség Műhely programsorozatunk idei, első rendezvényét az 50. Tokaji Írótábor keretein belül tartjuk meg 2022. augusztus 24-én, szerdán délelőtt 10 órától a tokaji Rákóczi Pince hangulatos teraszán. (Tokaj, Kossuth tér 15, 3910)
Művészek a pandémia idején
Az Örökség Műhely soron következő állomásán Kelemen István színművész, a Csajághy Laura Szabadtéri Színpad igazgatója, Pető Hunor képzőművész, valamint Ignácz Attila zenész, fény- és hangtechnikus beszélgetett a kápolnásnyéki Halász Gedeon Eseményközpontban az elmúlt másfél év eseményeiről, hatásairól, és produktumairól S. Töttő Rita újságíró, szerkesztő, illetve fotográfus moderálása mellett.
Új online sorozatot indít az Örökség Kultúrpolitikai Intézet
Kultúrvízió címmel veszi kezdetét idén az Örökség Kultúrpolitikai Intézet új sorozata. Az Intézet egyik kiemelt célja a magyar kultúra sokszínűségének bemutatása, a gazdag magyar kultúrkincs megőrzése, megismertetése és ezáltal a magyar kulturális identitás megerősítése.
Kerekasztal-beszélgetés a Velencei-tavi kulturális élet kapcsán
Az Örökség Műhely sorozatunk következő állomásán a Velencei-tavi kulturális életet járjuk körül. A beszélgetésen arra keressük a választ, hogy az elmúlt évek fejlesztései, eredményei mellett a jelenleg is tartó pandémia időszaka alatti kihívások, valamint a hamarosan elérkező újranyitás milyen lehetőségeket hozott, a kulturális intézmények jelenleg mely tervekkel rendelkeznek és a háttérben milyen előkészületeket zajlanak. A kerekasztal-beszélgetésen Rodics Eszter, a kápolnásnyéki Halász-kastély igazgatója, Dr. Görög István, a Katonai Emlékpark Pákozd ügyvezetője, valamint Ocsenás Katalin, a Gárdonyi Géza Könyvtár és Kulturális Központ igazgatója vesz részt a Vörösmarty Rádió szervesztő-műsorvezetője Sasvári Csilla moderálása mellett. Az eseményre a Halász-kastélyban kerül sor.
„Trianonnak nincs még vége”
Kerekasztal-beszélgetés a Trianon 100. évfordulója kapcsán
2020 első Örökség Műhely kerekasztal-beszélgetését a trianoni békediktátum 100. évfordulója kapcsán rendezte meg az Örökség Kultúrpolitikai Intézet. A 2020. augusztus 18-i rendezvényen Dr. Schmidt Mária – Széchenyi-díjas történész, XXI. Század Intézet és a Terror Háza főigazgatója, Dr. Salamon Konrád történész és Dr. Vízi László Tamás – a Magyarságkutató Intézet tudományos főigazgató-helyettese beszéltek a témárólaz Intézet igazgatója Makranczi Zsolt moderálása mellett. Az eseményre a Tokaji Írótábor keretében került sor.
MEGHÍVÓ - Kik a felelősök? A Trianonhoz vezető út, és a békeszerződés következményei
Tisztelettel meghívjuk Önt az Örökség Kultúrpolitikai Intézet által szervezett, "Kik a felelősök? A Trianonhoz vezető út, és a békeszerződés következményei" című kerekasztal-beszélgetésre, melyet 2020. augusztus 18-án (kedden) 9.00 órakor, a Tokaji Ferenc Gimnáziumban (Tokaj, Bajcsy-Zsilinszky Endre út 18-20, 3910) tartunk.
A vadászat a természet tüdeje
Vadászati kultúra Magyarországon kerekasztal-beszélgetés
A vadászat a magyar kultúra szerves része, fontos szerepe van a természetvédelemben és a vadászattal szembeni ellenérzések elsősorban téves ismeretekből, információ hiányból fakadnak, amelyen különböző rendezvényekkel, jótékonysági vadászattal és fiataloknak szóló oktatási program elindításával kívánnak változtatni - derült ki az Örökség Kultúrpolitikai Intézet kerekasztal-beszélgetésén, ahol L. Simon László kultúrpolitikus, országgyűlési képviselő, Bajdik Péter az Országos Magyar Vadászkamara főtitkára, Bors Richárd a Vadászati Világkiállítás szervező iroda igazgatója és Fejes László az Országos Jótékonysági Vadászat Nonprofit Kft. ügyvezetője osztották meg gondolataikat.
MEGHÍVÓ - Vadászati kultúra Magyarországon
Tisztelettel meghívjuk Önt az Örökség Kultúrpolitikai Intézet által szervezett Vadászati kultúra Magyarországon című kerekasztal-beszélgetésre, melyet 2019. november 23-án (szombaton) 11.30 órakor, a kápolnásnyéki Halász-kastélyban (2475, Kápolnásnyék, Deák Ferenc u. 10.) tartunk. A beszélgetés a Vadászfegyverek-fegyvervadászok hét tematikájába illeszkedik, valamint a Fegyvertörténeti konferencia záróprogramjaként szerepel.
A művészeti felsőoktatás útkeresése
2019. november 11-én 17 órától a Kossuth Klubban derült fény a művészeti felsőoktatás intézményének tradíciójáról, kihívásairól napjainkban és a jövő kilátásairól az Örökség Kultúrpolitikai Intézet szervezésében. A kerekasztal-beszélgetésen Dr. Radák Eszter a Magyar Képzőművészeti Egyetem rektora, Dr. Bolvári-Takács Gábor a Magyar Táncművészeti Egyetem rektora, Dr. Hatos Pál a Kaposvári Egyetem Művészeti Karának dékánja, valamint L. Simon László kulltúrpolitikus és országgyűlési képviselő vitatkoztak, hogy miben látják a hazai művészeti képzés struktúráját, piacképességét, valamint versenyképességét a külföldi egyetemekkel szemben. Az országhatárainkon belüli vidéki és fővárosi művészeti egyetemek közötti differenciára is kitértek. A beszélgetést Makranczi Zsolt, az Örökség Kultúrpolitikai Intézet igazgatója vezette.