Újratervezés - könyvbemutató kerekasztal-beszélgetés a csűrök, pajták új életéről

2025. február 24-én, hétfőn 12:45-től következő Örökség Műhely kerekasztal-beszélgetésünkön mutatjuk be az érdeklődő nagyközönségnek "Rodics Gergely és Radev Gergő: Újratervezés – Kortárs építészeti és művészeti reflexiók a csűrök és pajták 21. századi szerepére" című kötetét Kápolnásnyéken, a Liszt Művészházban.

A könyv a Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola, egy erdélyi és egy németországi szervezet Kreatív Európa pályázatának keretében jött létre, melynek átfogó célkitűzése volt, hogy ötleteket adjon a vidéki térségek épített örökségének megőrzéséhez úgy, hogy közben modern és fenntartható megoldásokat keres. Hat építész és tizenkét képzőművész közösen dolgozott azon, hogy új élettel töltsön meg régi csűröket és pajtákat, szem előtt tartva a megfizethetőséget és a környezetvédelmet. A megszületett csűr- és pajtaátalakítási tervek számos innovatív megoldást és technikai, felújítási ötletet is tartalmaznak, melyek inspirációként lehetőséget adnak a vidéki családok számára, hogy gazdasági épületeiket újrahasznosítva, azokban lakóhelyet, üzleti vállalkozást, vagy kulturális teret alakítsanak ki. A kreatív együttműködés eredményeként nem csupán építészeti tervek, hanem egyedülálló művészeti alkotások is születtek, amelyek a csűrök világából merítenek inspirációt. A „BarnCulture” projekt színes és sokszínű látásmóddal, a múlt és a jövő harmóniájának megteremtésével igyekszik hozzájárulni Európa vidéki térségeinek megújulásához.



Annak érdekében, hogy minél többekhez eljusson a pályázat keretében megszületett tudásanyag, tapasztalat és a kétféle kiadvány is, amely több nyelven is megjelent, a Népfőiskola népszerűsítő konferenciát szervez.
Könyvbemutató kerekasztal-beszélgetésünkön a kiadványról Nagy Dénes, a Magyar Tudományos Akadémia Veszprémi Akadémiai Bizottsága Népi Építészeti Munkabizottságának elnöke, a Nemzetközi Szimmetria Társaság elnöke beszélget a szerzőkkel (Rodics Gergely és Radev Gergő) és meghívott vendégeivel.


Részletes program:


9.30. REGISZTRÁCIÓ

10.00 Rodics Eszter – Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola, elnök

10.15 Rodics Gergely – Agri-Cultura-Natura-Transylvaniae Egyesület, elnök

10.35 Radev Gergő – építészmérnök, az Erdők Mintájára Mérnökiroda vezetője

10.55 Magyar Dániel – építészmérnök

11.15 Pintér Balázs – szobrászművész

11.40-12.00 ZÁRSZÓ, KÉRDÉSEK, VÁLASZOK

12.00 SZENDVICSEBÉD

12.45 KÖNYVBEMUTATÓ KEREKASZTAL-BESZÉLGETÉS AZ ÖRÖKSÉG KULTÚRPOLITIKAI INTÉZET SZERVEZÉSÉBEN
A pályázat eredményeként frissen megjelent, "Rodics Gergely és Radev Gergő: Újratervezés – Kortárs építészeti és művészeti reflexiók a csűrök és pajták 21. századi szerepére" című kötetéről beszélget Nagy Dénes, a Magyar Tudományos Akadémia Veszprémi Akadémiai Bizottsága Népi Építészeti Munkabizottságának elnöke, a Nemzetközi Szimmetria Társaság elnöke a szerzőkkel és meghívott vendégeivel.


Kérjük, a szervezők munkáját segítse azzal, hogy részvételi szándékát 2025. február 20-ig az alábbi email címen jelzi: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.


A program a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával valósul meg.

Eseménynaptár

Február 2025
H K Sz Cs P Szo V
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 1 2

Kiadványok megrendelése


 

Hírlevél feliratkozás


A Magyarság Kulturális Fővárosa Program előkészítését a Miniszterelnökség támogatja.


Tájékoztató rendezvényeken készülő fényképfelvételekről és azok felhasználásáról:
Az Örökség Kultúrpolitikai Intézet tájékoztatja a rendezvényein résztvevőket, hogy az eseményeken kép- és hangfelvételeket készíthet.
A rendezvényeken részt vevők az azokon való részvétellel elfogadják és kifejezetten hozzájárulnak ahhoz, hogy róluk kép- és hangfelvétel készüljön. Tudomásul veszik, hogy a rendezvényen készült fotókat az Intézet a honlapján és közösségi média oldalain a rendezvény népszerűsítése, a rendezvényről tájékoztatás céljából felhasználhatja.
A rendezvényről készült felvételeket az Intézet jogosult átadni a rendezvény fellépőinek, szereplőinek honlapjukon és közösségi média oldalaikon történő felhasználásra.
A fényképek törlése indokolt esetben kérhető az info@oroksegintezet.hu e-mail címen.

©2025 Örökség Kultúrpolitikai Intézet, 1092 Budapest, Ferenc körút 14. | Tel.: 06 20 388 2348 | E-mail: info@oroksegintezet.hu |