DEMÓ 3 – Híres magyarok

Virtuális múzeumpedagógiai játékok a 3-12. évfolyam számára

A november 9-i Feltalálók Napja és a november 10-i Tudomány Világnapja apropóján érkezik a Mozaik Múzeumtúra és a Felelős Szülők Iskolája újabb közös rendezvénye, a DEMÓ 3, vagyis a Digitális Edukációs Múzeumi Órák 3. online eseménye, Híres magyarok tematikával.

 Ezúttal 4 külön korosztály (3-4. évfolyam, 5-6. évfolyam, 7-8. évfolyam, 9-12. évfolyam) számára összeállított ingyenesen elérhető, játékos virtuális múzeumpedagógiai feladatokkal érkeznek a szervezők november 23-án az országosan és határon túlról csatlakozó diákok és pedagógusok számára.

A májusban és júniusban létrehozott DEMÓ 1 és DEMÓ 2 projektek alkalommal 16.000 látogató, több, mint 120.000 oldalletöltéssel vett részt a virtuális rendezvénysorozaton – következik a folytatás, a DEMÓ 3 esetében több, mint 30 múzeum csatlakozásával.

A játékos feladatokat az újonnan induló www.virtualismozaikmuzeumtura.hu oldalon strukturáltan, összegyűjtve tekinthetik meg, ahol a Mozaik Múzeumtúra korábbi virtuális programjait és a hazai múzeumok digitális tartalmait is elérhetik.

Az összegyűjtött és rendszerezett online múzeumpedagógiai tartalmak nagy előnye, hogy sokrétű a felhasználhatóságuk, legyen szó akár tantermi oktatásról, ahol - projektoros kivetítéssel, digitális tábla segítségével – egy egész osztály egyszerre vagy akár csoportosan tanulhat és játszhat, vagy éppen egyéni otthoni feladatmegoldásokról. A DEMÓ 3 online tartalmai kiváló játékos edukációs lehetőséget biztosítanak a hagyományos oktatásban lévő általános iskolai tanulók és a szerdától digitális oktatásban lévő középiskolai tanulók számára egyaránt.

 

„Amikor tavasszal létrehoztuk a DEMÓ napokat, akkor nagyon pozitív fogadtatást kapott mind a tanárok, mind a diákok, de még a szülők részéről is, ezért gondoltuk úgy, hogy folytatjuk. Mindig az a tervünk, hogy egy kicsit jobbat csináljunk, mint az előző, ezért saját tapasztalataink és az eseményeinken résztvevők visszajelzései alapján fejlesztjük programjainkat. A tanárok részéről az egyik legfontosabb visszajelzés az volt, hogy szerintük ez egy nagyon jó kezdeményezés és egy olyan nap, amit gond nélkül be lehet iktatni az oktatásba, ezért az volt a kérésük, hogy ilyen napok ne csak a digitális oktatás időszakában legyenek, hanem a hagyományos, osztálytermi tanítás alatt is. A novemberi DEMÓ napunk vezér tematikája ezúttal a Híres magyarok lesz, ehhez kapcsolódnak a múzeumok különböző programjai. További újítás, hogy ezúttal differenciáltabban adjuk közzé a tartalmakat, korosztályokra bontott virtuális feladatsorok formájában. Egy fontos fejlesztés, hogy az elmúlt bő fél év során mind a Mozaik Múzeumtúra, mind a múzeumok részéről is rengeteg digitális tartalom született, ezért ezeket strukturáltabban tesszük közzé az új virtualismozaikmuzeumtura.hu weboldalon, ami a mai naptól már elérhető. Mindenkit bíztatok, hogy látogasson el ide, nem csak a DEMÓ 3 rendezvény regisztrációja miatt, hanem azért is, mert rengeteg értékes virtuális múzeumi tartalom érhető el itt egy helyen rendszerezve.” – fogalmaz Makranczi Zsolt, az Örökség Kultúrpolitikai Intézet igazgatója, a Mozaik Múzeumtúra vezetője.

 

Balatoni József, Jocó bácsi, az esemény szakmai házigazdája egy Redmenta kvízzel készül majd a diákok számára, amelyben ismert magyar tudósok és találmányaik kerülnek porondra.

„November 23-án én egy kvízzel készülök számotokra, akkor is, ha az iskolában ültök és akkor is, ha éppen otthon vagytok, akár digitális oktatás kapcsán is, ugyanis a DEMÓ nap sajátossága miatt, bárhonnan elérhetőek a tartalmak. És arra is szeretném felhívni a pedagógusok figyelmét, hogyha esetleg valami miatt ezt a napot nem tudjátok megtartani, vagy végig kísérni velünk, akkor sincs gond, hiszen a tartalmak bármikor később is felhasználhatóak, sőt, ajánlom, hogy a DEMÓ 1 és DEMÓ 2 feladatokat is nézzétek át, használjátok az oktatás során.” – mondja Jocó bácsi, a DEMÓ 3 szakmai házigazdája.

A változatos múzeumpedagógiai tartalmak és játékok korosztályi bontásban, egy rövid regisztrációt követően minden pedagógus számára ingyenesen elérhetőek lesznek virtuális feladatsorok formájában, amelyek november 23-án a DEMÓ 3 napon, illetve a későbbiek folyamán is szabadon használhatóak majd oktatási célból. Azok a tanárok, akik november 19-én estig regisztrálnak, az esemény előtt minden tartalomhoz hozzáférést kapnak, így előre megtervezhetik és megszervezhetik a november 23-i Digitális Edukációs Múzeumi Órákat a saját diákjaik számára, bárhol is tanítanak határon innen vagy túl.

 

„Közel 40 múzeum feladatait és játékait gyűjtjük csokorba és hozzuk el november 23-án. Többféle feladattípussal készülünk, legyen szó edukációs videókról, kisfilmekről, online fejtörőkről, illetve hozunk LearningApps tankocka feladatokat, Redmenta kvízeket és virtuális múzeumi sétákat is.

Időutazásra invitáljuk majd a diákokat Erzsébet királyné személyén keresztül az Osztrák-Magyar Monarchia mindennapjaiba, ellátogatunk a New York kávéházba, az első újkori olimpiát is megnézzük Hajós Alfréd sikerein keresztül. Liszt Ferenc gyerekkori zongoráját is megismerhetik a diákok, illetve egyéb különleges hangszerek világába kalauzoljuk majd őket. Petőfiről, Kossuthról, Széchenyiről, Rippl-Rónairól, Móra Ferencről vagy éppen József Attiláról is olyan érdekességeket tudhatnak meg a diákok, amikre tanórai keretek között nem biztos, hogy van lehetőség kitérni. Hozunk hungarikumokat, Rubik Ernő is szóba kerül majd, vagy éppen a Kabay-féle morfiumgyártás, Richter Gedeon és a Calmopyrin története. Ezúttal is érdemes lesz a virtuális térben velünk tartani 3-12. évfolyam között mindenkinek.” – részletezi Vargacz Alexandra, a Felelős Szülők Iskolája ügyvezetője, a DEMÓ 3 program főszervezője.

 

A programban résztvevő múzeumok és kiállítóhelyek:

Atomenergetikai Múzeum, Budapesti Történeti Múzeum tagintézményei: Aquincumi Múzeum,  Budapest Galéria - Varga Imre Gyűjtemény, Kiscelli Múzeum, Debreceni Református Kollégium Múzeuma és Szabó Magda Emlékház, Déri Múzeum, Dobó István Vármúzeum, Dornyay Béla Múzeum, Ferenczy Múzeumi Centrum, Göcseji Múzeum, Gödöllői Királyi Kastély, Hadtörténeti Intézet és Múzeum, Herman Ottó Múzeum, Iparművészeti Múzeum - Ráth György-villa, Jósa András Múzeum, József Attila Városi Könyvtár és Múzeum, Kecskeméti Katona József Múzeum, Kiskun Múzeum, Kuny Domokos Múzeum, Leskowsky Hangszergyűjtemény, Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum, Magyar Mezőgazdasági Múzeum és Könyvtár, Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum tagintézményei: Alumíniumipari Múzeum, Kohászati Gyűjtemény, Műszaki Tanulmánytár, Vegyészeti Múzeum, Magyar Nemzeti Múzeum, Magyar Természettudományi Múzeum, Magyar Olimpiai és Sportmúzeum, Móra Ferenc Múzeum, Néprajzi Múzeum, Petőfi Irodalmi Múzeum, RepTár - Szolnoki Repülőmúzeum, Soproni Múzeum, Szatmári Múzeum, Széchenyi Zsigmond Vadászati Múzeum, Szépművészeti Múzeum - Magyar Nemzeti Galéria, Országgyűlési Múzeum, Vörösmarty Emlékház, Zsidó Kiválóságok Háza

Regisztráció a DEMÓ 3 eseményre ITT:

 

További részletek a DEMÓ 3 Nap-ról és a Mozaik Múzeumtúráról:

Web:              http://www.virtualismozaikmuzeumtura.hu/

Facebook:      @mozaikmuzeumtura

Instagram:    @mozaikmuzeumtura

Youtube:       Mozaik Múzeumtúra

 

A Mozaik Múzeumtúra a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával valósul meg, a Néprajzi Múzeum szakmai támogatásával és az Örökség Kultúrpolitikai Intézet koordinálásában.

 

 

 

Eseménynaptár

December 2024
H K Sz Cs P Szo V
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Kiadványok megrendelése


 

Hírlevél feliratkozás


A Magyarság Kulturális Fővárosa Program előkészítését a Miniszterelnökség támogatja.


Tájékoztató rendezvényeken készülő fényképfelvételekről és azok felhasználásáról:
Az Örökség Kultúrpolitikai Intézet tájékoztatja a rendezvényein résztvevőket, hogy az eseményeken kép- és hangfelvételeket készíthet.
A rendezvényeken részt vevők az azokon való részvétellel elfogadják és kifejezetten hozzájárulnak ahhoz, hogy róluk kép- és hangfelvétel készüljön. Tudomásul veszik, hogy a rendezvényen készült fotókat az Intézet a honlapján és közösségi média oldalain a rendezvény népszerűsítése, a rendezvényről tájékoztatás céljából felhasználhatja.
A rendezvényről készült felvételeket az Intézet jogosult átadni a rendezvény fellépőinek, szereplőinek honlapjukon és közösségi média oldalaikon történő felhasználásra.
A fényképek törlése indokolt esetben kérhető az info@oroksegintezet.hu e-mail címen.

©2024 Örökség Kultúrpolitikai Intézet, 1092 Budapest, Ferenc körút 14. | Tel.: 06 20 388 2348 | E-mail: info@oroksegintezet.hu |